Aktualności
Posiedzenie Podkomisji
10.04.2017
W poniedziałek, 10 kwietnia minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w posiedzeniu Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego.

- Dzisiaj jest czas czynów a nie słów. (…) Chcę serdecznie podziękować Podkomisji.  Chcę podziękować wszystkim, z mediów, ze środowisk naukowych i politycznych, którzy nigdy nie stracili nadziei na to, co najważniejsze, na to,  że dotrzemy do prawdy – czyli, co zdarzyło się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku – powiedział szef MON otwierając posiedzenie.

Podczas spotkania zaprezentowano materiał prezentujący rezultaty pracy Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego.

- To jest tylko ilustracja tego, co zrobiliśmy. Badania są znacznie szersze i głębsze, będziemy je kontynuować aż do wyjaśnienia przyczyn katastrofy - powiedział w poniedziałek przewodniczący Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, dr inż. Wacław Berczyński.  - Pokazaliśmy to, co robiliśmy w zeszłym roku. To jest ilustracja naszych badań. Te badania są znacznie szersze, zajęły dużo czasu, dużo wysiłku - powiedział dr Berczyński po prezentacji filmu obrazującego ustalenia podkomisji z ostatniego roku.

Wacław Berczyński podziękował podczas poniedziałkowego posiedzenia wszystkim członkom komisji za zaangażowanie w prowadzone prace.  - Każdy z nich miał duży wkład w pokazanie tego, co się stało. (…)To jest tylko ilustracja tego, co zrobiliśmy. Te badania są znacznie szersze i znacznie głębsze i będziemy je kontynuować aż do wyjaśnienia przyczyn katastrofy – powiedział przewodniczący Podkomisji.