Skład Podkomisji

CZŁONKOWIE PODKOMISJI WEDŁUG DECYZJI 274/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ Z DNIA 31 SIERPNIA 2016 R.:

 

 

Prezydium Podkomisji

dr inż. Kazimierz Nowaczyk - p.o. przewodniczącego
prof. Wiesław Binienda - zastępca

 

Członkowie
dr Wacław Berczyński
mgr inż. Janusz Bujnowski  
Wiesław Chrzanowski     
ppłk lek. Szczepan Cierniak    
mgr inż. Marek Dąbrowski   
dr hab. inż. Wojciech Fabianowski   
prof. dr hab. inż. Zdzisław Gosiewski   
Kazimierz Grono       
dr hab. Ewa  Anna Gruszczyńska - Ziółkowska   
Marcin Gugulski      
Glenn Jorgensen    
Jacek Kołota      
Beata Majczyna      
dr Bogdan Nienałtowski   
dr inż. Grzegorz Szuladziński   
Janusz Więckowski      
prof. dr hab. inż. Piotr Witakowski    
Tomasz  Ziemski      
dr n. med. Krystyna Zieniuk   


Eksperci
Osoby, które wyraziły zgodę na współpracę w roli ekspertów.

prof. Michael Baden
Jako ekspert medycyny sądowej przez ponad 45 lat przeprowadził ponad 20 000 sekcji zwłok. Był wykładowcą w Albert Einstein Medical School, New York University, Albany Medical College, New York Law School i John Jay College of Criminal Justice. Działał jako konsultant dla Federal Bureau of Investigation (FBI), Veteran's Administration, Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives, Drug Enforcement Agency, Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. W latach 70. był przewodniczącym Panelu Patologii Sądowej w ramach komitetu powołanego w celu powtórnego zbadania zamachów na Johna F. Kennedy'ego i Martina Luthera Kinga. W latach 90. jako patolog sądowy był członkiem grupy badawczej powołanej na prośbę rządu rosyjskiego do zbadania szczątków cara Mikołaja II i członków rodziny Romanowów. Po zamachu z 11 września 2001 pracował jako biegły przy badaniu szczątków ofiar z bliźniaczych wież World Trade Center. Działał jako biegły w śledztwie i badaniach dotyczących katastrofy lotu Trans World Airlines 800.

Frank Taylor
Frank Taylor jest dyrektorem Centrum Bezpieczeństwa Lotniczego, Cranfield University. Prowadzi różnorodne kursy dotyczące bezpieczeństwa lotniczego, badania wypadków, zdolności przetrwania katastrof i zarządzania kryzysowego w lotnictwie. Współpracował z AAIB (Air Accidents Investigation Branch) podczas badania katastrof lotniczych, w tym pożaru B737 w Manchesterze i zamachu na B747 w Lockerbie. Od 1990 do 1995 był członkiem Komisji Technicznej ponownie badającej katastrofę samolotu DC9 w 1980 koło miejscowości Ustica. Jest członkiem Royal Aeronautical Society, International Society of Air Safety Investigators, Grupy Roboczej Lotnictwa PACTS (Parlamentarna Rada Doradcza Bezpieczeństwa Transportu), Grupy Roboczej Bezpieczeństwa Lotniczego ETSC (Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu).

Andrej Nikołajewicz Iłarionow
Rosyjski ekonomista, w latach 2000-2005 doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina w dziedzinie polityki gospodarczej. Obecnie pracuje w Center for Global Liberty and Prosperity, Cato Institute w Waszyngtonie.