Aktualności
Zaproszenie na seminarium
09.06.2017
W imieniu Podkomisji badającej katastrofę smoleńską, zwróciłem się dzisiaj, 9 czerwca do prof. dr. hab. Tadeusza Szczurka Rektora - Komendanta WAT o zorganizowanie seminarium.

Seminarium ma na celu przedyskutowanie wyników badań, które były  przedstawione opinii publicznej w dniu 10 kwietnia 2017 r. przez Podkomisję.

W seminarium wezmą udział członkowie Podkomisji i naukowcy Wojskowej Akademii Technicznej. Zapraszam także  tych  naukowców – specjalistów w  dziedzinie aerodynamiki, którzy brali ostatnio udział w publicznej dyskusji na temat wyników badań Podkomisji.

Przedmiotem dyskusji będą w szczególności kwestie związane z ustaleniami Podkomisji dotyczącymi zachowania samolotu  TU-154 w ostatnich sekundach lotu, gdy doszło, jeszcze przed zderzeniem z ziemią do awarii lewego silnika, obu wysokościomierzy  oraz  generatora prądu a ostatecznie, jeszcze nad ziemią, do całkowitej utraty zasilania.

Fakt zarejestrowania tych danych przez czarne skrzynki, ostatnio przyznał nawet  przewodniczący komisji technicznej MAK -  A. Morozow,  podważając tym samym wyniki prac raportu gen. Tatiany Anodiny i ministra Jerzego Millera z 2011 r.

Naukowcy, którzy wyrażą zainteresowanie udziałem w seminarium proszeni są o skontaktowanie się z Podkomisją pod nr  tel. 261842250, e-mail: sekretariat@mon.gov.pl 

dr Kazimierz Nowaczyk
p.o. Przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego